Mieszkanie z antresolą w centrum Krakowa. Jak w nim wygląda beton dekoracyjny?

beton dekoracyjny mieszkanie

Mikrocement ASDecorative pięknie wygląda w mieszkaniach z antresolą. Tym razem postanowiliśmy zajrzeć do mini apartamentu w centrum Krakowa, w którym wykorzystano produkty z naszego asortymentu. Jak się one prezentują? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Mikrocement w małym mieszkaniu z antresolą

Malutkie mieszkanka mogą prezentować się bardzo efektownie. Jednocześnie bywają one niezwykle funkcjonalne, tak jak w przypadku omawianej przez nas realizacji. Przestrzeń kuchenna w kształcie litery L została tutaj oddzielona od przestrzeni wypoczynkowej – granicę między strefami stanowi stół, pełniący również funkcję barku. W kuchni zastosowano kwadratowe płytki na ścianie, utrzymane w różnych odcieniach szarości, którym towarzyszy utrzymana w podobnym kolorze podłoga z mikrocementu ASDecorative. W przestrzeni wypoczynkowej podłogę pokrył z kolei gres imitujący drewno, natomiast na ścianie także znalazł się nasz mikrocement. I mimo że zastosowano tutaj dokładnie ten sam produkt, jego wykończenie jest zupełnie inne niż w przypadku posadzki, a jego barwa i struktura przypominają beton.

mieszkanie z antresola 2 scaled

Całość wspaniale komponuje się ze schodami, które – wraz z czarną balustradą – zapewniają mieszkaniu nietuzinkowy wygląd i wprowadzają do niegonieco industrialny charakter. Wspaniale współgrają one również z bielą i zielenią zabudowy kuchennej, a także z drewnianymi elementami wyposażenia. Inspiracje loftami wykorzystano również w doborze oświetlenia: szklane klosze, pozbawione ozdobników, tworzą ciekawą kompozycję wraz z czarnymi, minimalistycznymi ramionami. A wszystko to na tle naszego mikrocementu.

 

Surowy mikrocement a efekt przytulności

Pomimo elementów wyposażenia przywołujących skojarzenia z surowymi loftami, krakowskie mieszkanie zachwyca wyjątkową przytulnością. Tak genialny efekt udało się uzyskać m.in. dzięki świeżej, zielonej roślinności (umiejscowionej w różnych kątach mieszkania) oraz miękkiej sofie (zachwycającej swoją prostotą), która została udekorowana poduszkami z kwiatowym printem. Sporo wdzięku wnosi też do całości podręczny stolik kawowy, który równie dobrze mógłby się znaleźć w salonie w stylu glamour. Wraz z elegancką pufą i futrzanym dywanikiem tworzy on centralny punkt strefy dziennej, sprzyjającej relaksowi i wyciszeniu. Całość rozświetla biały regał, który jednocześnie optycznie powiększa całą część wypoczynkową.

mieszkanie z antresola 4 scaled

W sypialni na zastosowano także mikrocement na ścianach, który mieści się na antresoli. Szary kolor naszego materiału wykończeniowego idealnie komponuje się z różnymi odcieniami niebieskiego, zieleni, różu i bieli, jak również i samej czerni. Pokój sypialniany wygląda więc bardzo minimalistycznie, dzięki czemu nic nie rozprasza domowników podczas zasypiania.

Mikrocement ASDecorative w mieszkaniach z antresolą

Posiadasz mieszkanie z antresolą i pragniesz je wykończyć mikrocementem? Świetnie! Materiał ten wniesie do wnętrza nieco loftowego klimatu, choć – jak udowodniliśmy w tym artykule – można z jego udziałem wykreować pełną uroku i przytulności aranżację. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć na temat produktów ASDecorative, masz jakieś wątpliwości lub potrzebujesz porady, zadzwoń na numer 691 353 317. Czekamy na kontakt z Twojej strony.

8 grudnia, 2022

ASD Studio

Zobacz komentarze