Mikrocement metaliczny ze stalą kortenowską, czyli oryginalna elewacja domu

mikrocement metaliczny

Mikrocement metaliczny i stal kortenowska – to dwa gorące określenia w świecie aranżacji i projektowania. Jak się okazuje, z powodzeniem można je zastosować razem, aby osiągnąć jeszcze inny, acz bardzo ciekawy efekt. Tak właśnie zrobił Pan Adam, jeden z naszych klientów. Co warto wiedzieć o tej realizacji? Jakie rezultaty udało się uzyskać? Sprawdź.

Czym jest mikrocement metaliczny?

Mikrocement metaliczny to masa, dzięki której powierzchnie, ściany czy elewacje mogą zyskać stylowy połysk. Istnieje wiele jej rodzajów, które różnią się od siebie składem oraz uzyskiwanym efektem.Każdy takimikrocement wykonywany jest jednak z mieszanki żywic najnowszej generacji. W składzie takiej masy znajduje się jeden wybrany sproszkowany metal – w tym przypadku jest to stal kortenowska.

Czym jest stal kortenowska?

Stal kortenowska to materiał wykończeniowy, który naturalnie, pod wpływem warunków pogodowych, rdzewieje. Można jednak powiedzieć, że tworzy bardzo elegancki efekt, a przebiegające na jej powierzchni zmiany zabezpieczają ją przed utratą wytrzymałości. Stal cortenowska świetnie sprawdza się na zewnątrz, np. do wykończania budynków czy dużych donic. Jest ona prawdziwą faworytką współczesnych architektów, którzy często wykorzystują ją np. w przypadku muzeów czy galerii. Dzięki temu budynki te zyskują modernistyczny charakter. Rzadko jednak stal kortenowska łączona jest z mikrocementem metalicznym.

 

mikrocement metaliczny 3

Czym jest mikrocement ASDecorative® METALIC FAST STAL – RDZA?

Mikrocement ASDecorative® METALIC FAST STAL – RDZA to gotowa, metaliczna masa, w której znajduje się mikronizowana, sproszkowana stal kortenowska. Całość wyróżnia się doskonałą urabialnością oraz twardością, a wszystko to dzięki wspomnianej już mieszance żywic najnowszej generacji i jest ona od razu gotowa do użycia.

Elewacja Pana Piotra

Nasz klient, Pan Piotr zdecydował się na opisany powyżej produkt. Postanowił nim wykończyć elewację swojego domu na Mazurach. Powierzchnia, którą pokrył on naszym mikrocementem ze stalą kortenowską, zajmowała łącznie 65 m2.

 

mikrocement metaliczny 2

 

Na zdjęciu mikrocement wydaje się być matowy i brązowy – w ten sposób wygląda on w pochmurny dzień. Całość inaczej prezentuje się jednak wtedy, gdy jest słonecznie. Tak samo działa to wewnątrz – kiedy powierzchnia z mikrocementu  metalicznego  jest oświetlona.  W zależności od rodzaju mikrcoementu metalicznego a także od stopnia jego wyszlifowania czy wypolerowania, a także od produktu który zostanie użyty do wykończenia powierzchni z tego mikrocementu wyraźny staje się na niej  charakterystyczny, elegancki połysk lub może być całkowicie matowa.

 

Rudawy brąz to kolor, który znakomicie koresponduje z bielą. Są to barwy, które się „lubią” i znakomicie odnajdują w swoim towarzystwie. Jeżeli więc szukasz pomysłu na oryginalną dekorację fasady, ten duet może okazać się strzałem w dziesiątkę.Tworzy on ze sobą kontrastowe połączenie, które wyróżnia się i przyciąga wzrok.Co więcej, lekko czerwonawy brąz idealnie rezonuje równieżz otaczającą dom zielenią. Doskonale widać to na poniższym zdjęciu.

 

Mikrocement ze stalą cortenowską w ASD Studio

Podoba Ci się  mikrocement z naturalną rdzą charakterystyczną dla stali kortenowskiej? Chciałbyś w ten sposób urozmaicić elewację, a może jednak kuchnię lub salon? Wybór należy do Ciebie. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że będzie on dobry, o ile tylko materiał zostanie odpowiednio zaaplikowany, a jego ilość – właściwie odmierzona. Z przyjemnością Ci w tym pomożemy. Zadzwoń na numer 691 353 317 i dowiedz się więcej!

22 marca, 2023

ASD Studio

Zobacz komentarze