Mikrocement czy beton polerowany – co warto wybrać?

ASDecorative biuro 02

Mikrocement i beton polerowany wyglądają bardzo podobnie, jednak w rzeczywistości istnieje pomiędzy nimi kilka podstawowych różnic. I nie chodzi tu tylko o technologię, ale również o właściwości i zastosowanie. Co zatem warto wiedzieć przed ich wyborem? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Mikrocement – czym się wyróżnia?

Mikrocement to zaprawa stanowiąca połączenie cementu ze specjalnymi żywicami i polimerami, które wzmacniają wytrzymałość całej mieszanki. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie – począwszy od podłóg i schodów poprzez ściany i sufity, aż do wykończenia przedmiotów użytkowych. Odpowiednio wykonany mikrocement może posiadać delikatną strukturę co poprawia właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu świetnie sprawdza się na posadzkach także w domu i mieszkaniach, gwarantując bezpieczeństwo najmłodszym domownikom. I to właśnie w tego typach pomieszczeń najczęściej się go stosuje. Nakłada się go cienkimi warstwami o łącznej grubości do 3 mm, a następnie impregnuje się wstępnie na końcu zamykając go dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym. Tak wykonana powierzchnia jest  wytrzymała i gwarantuje spójny, jednolity efekt we wnętrzu.

Beton polerowany – czym się charakteryzuje?

Beton polerowany jest efektem zacierania i szlifowania wylanej posadzki betonowej o grubości minimum 5-6 cm. Po uzyskaniu gładkiej powierzchni należy ją wyszlifować, zaimpregnować chemicznie oraz wypolerować. Na końcu posadzkę poddaje się lakierowaniu. Beton polerowany jest stosowany głównie do tworzenia posadzek na dużych powierzchniach, a więc w: dworcach, centrach handlowych, halach, magazynach, obiektach sakralnych czy też biurowcach. Wynika to z tego, że w dużych obiektach trudniej zauważyć jest ewentualne niedoróbki, w postaci rys czy gorzej wypolerowanych naroży.

Dlaczego warto wybrać mikrocement?

W naszym rankingu zdecydowanie wygrywa mikrocement. Dlaczego? Ponieważ:

  • pozwala na szybszą aplikację,
  • jego aplikacja wymaga mniejszego nakładu pracy,
  • pozwala na identyczną jakość wykończenia na całej powierzchni,
  • jest cienki i lekki, dzięki czemu nie powoduje problemów związanych z obciążeniem strukturalnym,
  • ma bardzo szerokie zastosowanie i da się go wykorzystać w praktycznie na każdej powierzchni w każdym pomieszczeniu,
  • nie wymaga użycia skomplikowanych maszyn i ciężkich narzędzi,
  • nie wymaga tworzenia nowych

Warto pamiętać, że mikrocement jest materiałem o zdecydowanie większym spektrum zastosowań a jego uniwersalność i wszechstronność pozwala na efektowne i eleganckie wykończenie wielu innych niż tylko posadzki powierzchni.

2 listopada, 2020

ASD Studio

Zobacz komentarze