Ściany

Mikrocement ASDecorative - ściany

Betonowa ściana jest coraz częściej pożądanym i oczekiwanym efektem przez wielu projektantów oraz inwestorów. Efekt betonowej ściany można uzyskać na wiele sposobów, montując na niej np. ciężkie odlewane płyty z betonu, o grubości od 1, do nawet 3 cm lub klejąc na ścianę tapetę z nadrukowanym deseniem betonu.

Doskonałą alternatywą dla tych rozwiązań jest dekoracyjny beton cienkowarstwowy o łącznej grubości nie przekraczającej 3 mm, mikrocement ASDecorative, znany również pod nazwami mikrobeton, beton cire, microtopping. Betonowa ściana wykonana przy użyciu mikrocementów ASDecorative może mieć różnorodną teksturę i kolorystykę.

Dzięki szerokiej ofercie naszych produktów, można nadać dekorowanej ścianie indywidualny i niepowtarzalny charakter. Dostępne rozwiązania pozwalają na uzyskanie powierzchni ścian od idealnie gładkich z delikatnym lub wyrazistym cieniowaniem i przebarwieniami poprzez delikatne, subtelne, ledwie wyczuwalne pod dłonią struktury, aż po wyraziste, z wżerami, bądź porowate.

 

Zobacz film instruktażowy

O poszczególnych strukturach dowiesz się więcej tutaj

Mikrocement ASDecorative z powodzeniem może być stosowany na ścianach w pomieszczeniach suchych, tj. salonach, biurach, sypialniach, sklepach, klatkach schodowych, itp. Po ich odpowiednim zabezpieczeniu, również w pomieszczeniach mokrych, np. w łazienkach i kuchniach, a także na zewnątrz budynków.

Grafika przedstawia najczęściej stosowane układy poszczególnych warstw całego systemu mikrocemetu ASDecorative, dla ścian w suchych pomieszczeniach.

Informacje na temat układu warstw, dla ścian w pomieszczeniach mokrych znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poza efektem betonowych ścian, dzięki gamie produktów ASDecorative, możemy uzyskać ściany pokryte niezwykle efektownymi i dekoracyjnymi powłokami szlachetnych metali, takich jak aluminium, brąz, mosiądz, miedź, tlenek miedzi a nawet, rdza – stal kortenowska, corten. Więcej na temat powierzchni metalicznych znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji