Ściany

Mikrocement ASDecorative - ściany

Betonowa ściana jest coraz częściej pożądanym i oczekiwanym efektem przez wielu projektantów oraz inwestorów. Efekt betonowej ściany można uzyskać na wiele sposobów, montując na niej np. ciężkie odlewane płyty z betonu, o grubości od 1, do nawet 3 cm lub klejąc na ścianę tapetę z nadrukowanym deseniem betonu.

Doskonałą alternatywą dla tych rozwiązań jest dekoracyjny beton cienkowarstwowy o łącznej grubości nie przekraczającej 3 mm, mikrocement ASDecorative, znany również pod nazwami mikrobeton, beton cire, microtopping. Betonowa ściana wykonana przy użyciu mikrocementów ASDecorative może mieć różnorodną teksturę powierzchni od idealnie gładkiej  poprzez delikatnie strukturalną do wyraźnie strukturalnej i porowatej. Umiejętne posługiwanie się odpowiednimi technikami aplikacji oraz wiele możliwych do zastosowania układów warstw a także ich obróbki dają wykonawcy praktycznie nieograniczone możliwości w personalizacji i kreowaniu ostatecznego charakteru i wyglądu ściany z mikrocementu.

Mikrocement na ścianie można wykonać w nieskończonej gamie kolorystycznej. Najczęściej ściany z mikrocementu wykonuje się we wszystkich odcieniach szarości od niemal całkowicie białych do praktycznie czarnych. Nie jest to jednak jedyna paleta kolorów którą mamy do dyspozycji. Dla klientów mających szczególne wymagania kolorystyczne mamy ofertę mikrocementu w odcieniach szarości  podbitych delikatnie odrobiną czerwieni, błękitu, zieleni lub żółtego oraz szeroki wachlarz  beżów i brązów a także zieleni i błękitów. Dla najbardziej wymagających oferujemy mikrocement w dowolnym kolorze na zamówienie z całej palety RAL lub NCS.

Dzięki tak niezwykle  szerokiej i bogatej ofercie naszych produktów, można nadać dekorowanej, betonowej ścianie indywidualny i niepowtarzalny charakter idealnie dopasowany do każdego rodzaju wnętrz o stylistyce klasycznej, minimalistycznej, nowoczesnej i loftowej po glamour . Dostępne rozwiązania w systemie mikrocementu ASDecorative pozwalają na uzyskanie powierzchni ścian z wyrazistym cieniowaniem i przypaleniami z tak zwanym miękkim efektem chmurki lub wyrazistej ostrej jodełki, ale również delikatne i stonowane kolorystycznie powierzchnie. W zależności od indywidualnych preferencji, ściany z mikrocementu mogą same w sobie być elementem dekoracyjnym i dominującym w pomieszczeniu lub stanowić subtelne i neutralne tło dla lepszej ekspozycji efektownego wyposażenia wnętrza.

Biorąc pod uwagę te wszystkie niewątpliwe zalety oferowanego przez nas systemu mikrocementu każdy z naszych klientów może aranżowane wnętrze i ścianę idealnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

Zobacz film instruktażowy

O poszczególnych strukturach dowiesz się więcej tutaj

Mikrocement ASDecorative z powodzeniem może być stosowany na ścianach w pomieszczeniach suchych, tj. salonach, biurach, sypialniach, sklepach, klatkach schodowych, itp. Po ich odpowiednim zabezpieczeniu, również w pomieszczeniach mokrych, np. w łazienkach i kuchniach, a także na zewnątrz budynków.

Grafika przedstawia najczęściej stosowane układy poszczególnych warstw całego systemu mikrocemetu ASDecorative, dla ścian w suchych pomieszczeniach.

Informacje na temat układu warstw, dla ścian w pomieszczeniach mokrych znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poza efektem betonowych ścian, dzięki gamie produktów ASDecorative, możemy uzyskać ściany pokryte niezwykle efektownymi i dekoracyjnymi powłokami szlachetnych metali, takich jak aluminium, brąz, mosiądz, miedź, tlenek miedzi a nawet, rdza – stal kortenowska, corten. Więcej na temat powierzchni metalicznych znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji