Kolorowy mikrocement – jakie są największe jego atuty? Czym wyróżnia się mikrocement metaliczny?

kolorowy mikrocement

Kolorowy mikrocement to materiał wykończeniowy, który jest – wbrew pozorom – bardzo wszechstronny. Zapewnia możliwość uzyskania fantastycznego efektu dekoracyjnego, który zaskoczy z pewnością Twoich bliskich. Co jeszcze warto wiedzieć o kolorowym mikrocemencie? Odpowiadamy.

Kolorowy mikrocement a wysoka trwałość zastosowanych kolorów

Zamierzasz zastosować kolorowy mikrocement w mieszkaniu? A może raczej na zewnątrz? Niezależnie od tego, w jakim miejscu go wykorzystasz, zachwyci Cię on swoją niezwykłą trwałością. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wyrazistą barwą przez wiele lat. Co więcej, jest on odporny  na blaknięcie, niestraszne mu też opady deszczu i śnieg. Nie jest podatny również na silne promienie słońca.

 

kolorowy mikrocement 2

 

 

Kolorowy mikrocement a łatwość aplikacji

Stosowanie kolorowego mikrocementu jest relatywnie proste. Oto, jak powinno ono wyglądać i jakie produkty są do tego potrzebne.

ASDecorative®  COLORANTE  – pigment do barwienia (podstawowe proporcje: 50 ml pigmentu na 1kg mikrocementu w proszku lub 5 ml pigmentu na 1kg mikrocementu FAST )

Barwienie mikrocementów proszkowych: strzykawką należy dodać pigment do wcześniej odważonej porcji wody i zamieszać, następnie dosypać odważoną porcję mikrocementu, dokładnie zamieszać, po dwuminutowej przerwie zamieszać ponownie.

Barwienie mikrocementów FAST: strzykawką  należy dodać pigment do wcześniej odważonej porcji mikrocementu i dokładnie  zamieszać.

Podczas schnięcia powierzchnia mikrocementów w proszku jaśnieje, a ta z mikrocementów typu FAST ciemnieje.

Podstawowy odcień koloru można dowolnie rozjaśniać, zmniejszając ilość dozowanego pigmentu, lub przyciemnić, nie przekraczając podwójnej dawki podstawowej pigmentu.

 

kolorowy mikrocement 5

Barwny mikrocement a szeroki wachlarz kolorów

W sklepie ASDecorative oferujemy szeroki wachlarz kolorów podstawowych, a Jeśli chcesz, możesz dodatkowo zmieniać ich intensywność, dodając do nich określoną ilość pigmentu, a tym samym je przyciemnić lub rozjaśnić. Czasem wystarczy zaledwie kilka kropli, aby uzyskać interesujący efekt. Co więcej, w naszej firmie mamy możliwość wykonania dowolnego koloru na zamówienie, według palety NCS lub RAL.

kolorowy mikrocement 6

Najczęściej wybierane kolory mikrocementu

Najpopularniejszym kolorem mikrocementu jest oczywiście szary. Barwa ta występuje w wielu tonacjach, zarówno bardzo jasnych, jak i tych ciemnych. Klienci chętnie sięgają również po zieleń – zwłaszcza tę przygaszoną, lekko szmaragdową. Sporą popularnością cieszy się także ten w odcieniu oliwkowym. W naszej ofercie znajdą coś dla siebie również fani beżu, który cechuje się przecież ogromną uniwersalnością. Wolisz kolor brzoskwiniowy? O Tobie także nie zapomnieliśmy. A może jesteś miłośniczką pastelowego fioletu? Mikrocement o tej barwie także znajduje się w naszym asortymencie.

 

Mikrocement metaliczny

Mówiąc o kolorach, nie możemy pominąć również tematu mikrocementu metalicznego. Wyróżnia się on eleganckim połyskiem i również dostępny jest w szerokiej gamie kolorów. Przykładowo, możesz u nas znaleźć produkty z zawartością szlachetnych metali. Dzięki nim uzyskasz efekt w kolorze miedzi i rdzy, aluminium czy brązu, a nawet mosiądzu. Co więcej, niektóre rodzaje mikrocementu mają kolor orzeźwiającego turkusu, inne natomiast – królewskiego złota. Najczęściej tego typu mikrocement aplikowany jest na ścianach, jednak z łatwością można go zastosować również na meblach czy drzwiach. Zapewnią Ci one nie tylko niezwykłe wrażenia wizualne, ale też dotykowe. Można z nimi uzyskać nie tylko inne kolory, ale i tekstury.

kolorowy mikrocement 8

 

Kolorowy i metaliczny mikrocement w ASDecorative

Podoba Ci się wizja ścian pokrytych kolorowym mikrocementem? Nam również! Zapraszamy do przejrzenia oferty naszego sklepu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wystarczy, że do nas zadzwonisz. A może jesteś już zdecydowany? W takim razie również zachęcamy do kontaktu: odmierzymy dla Ciebie odpowiednią ilość materiału, a następnie wyślemy go pod wybrany adres. Nie czekaj i porozmawiaj z nami już dziś!

9 lutego, 2023

ASD Studio

Zobacz komentarze