Oryginalne zastosowania mikrocementu. Jak wykorzystać go na meblach?

Półka z mikrocementu ASD
Mikrocement to materiał wykończeniowy, który najczęściej stosuje się na ścianach lub podłogach. Na tym jednak jego możliwości się nie kończą. Przykładowo, możesz go wykorzystać jako okładzinę komody, szuflady czy nawet stolika. I w każdym przypadku sprawdzi się on doskonale. Oto tego dowody!

Stolik kawowy z mikrocementu

stolik kawowy z mikrocementu ASD

Oto stół, którego blat został wykonany z mikrocementu. Materiał ten nadaje meblowi bardziej nowoczesnego i ekskluzywnego charakteru. Doskonała jakość łączy się w tym przypadku z wyrafinowanym designem. Jak jednak widać, mebel nie został umieszczony wcale we wnętrzu industrialnym. Dzięki drewnianym, ukośnym nóżkom zachował on swoje ciepło i urok, dzięki czemu dobrze sprawdza się on m.in. w estetyce skandynawskiej. Do pokrycia stołu wykorzystano mikrocement MEDIUM FAST + FINO FAST (w kolorze perłowego piasku).

 

Biurko z mikrocementu
Biurko z mikrocementu ASD

Lubisz zaskakujące, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne? W takim razie zwróć uwagę na biurko z mikrocementu, które – wraz z mikrobetonem na ścianach oraz drewnianymi akcentami – odmieniło oblicze prezentowanej przestrzeni . Mebel zachwycający swoją minimalistyczną formą może pochwalić się bardzo stabilną konstrukcją oraz niezwykłą solidnością wykonania – jeżeli więc szukasz biurka, które posłuży Ci przez długi czas, takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Komoda z mikrocementu

Komoda z mikrocementu

A oto komoda pokryta mikrocementem. Minimalistyczna forma łączy się w tym przypadku z wyrafinowanym designem. Z pewnością przypadnie ona do gustu miłośnikom industrialnego stylu. Ale nie tylko. Jej nienachalny wygląd wkomponuje się również w inne aranżacje, np. te utrzymane w estetyce skandynawskiej lub nowoczesnej. Idealnie zdałaby ona egzamin zarówno w salonie, sypialni, jak i w przedpokoju.

Półka z mikrocementu

Polka z mikrocementu

Zaprezentowany powyżej mebel stanowi najlepszy dowód na to, że nie trzeba wyposażać przedpokoju w specjalny stolik lub konsolę. Czasem warto poeksperymentować i postawić na wiszącą półkę z szufladą. Mebel ten, jak widać, również pokryty jest mikrocementem. Znakomicie sprawdzi się on nie tylko w loftach, ale wzbogaci również wnętrze w stylu nowojorskim, japandi, a nawet art deco.

Zlew z mikrocementu

Zlew z mikrocementu ASD

Z mikrocementu można również wykonać umywalkę . Zapewnia on nie tylko ogromną funkcjonalność, ale i wnosi do wnętrza sporo designerskiej świeżości. Co więcej, sprawia, że wnętrze prezentuje się bardziej luksusowo i awangardowo. Z powodzeniem można taki umieścić nie tylko we wnętrzu industrialnym, ale także skandynawskim, vintage, a nawet glamour. I to niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkaniu, hotelu, czy też o eleganckiej restauracji.

Mikrocement ASDecorative

Wszystkie powyższe realizacje powstały z wykorzystaniem mikrocementu ASDecorative. Spodobała Ci się zaprezentowana komoda? A może chciałbyś mieć w domu podobny stolik? Świetnie. Z przyjemnością pomożemy Ci w doborze tego wyjątkowego materiału – niezależnie od tego, czy chcesz go kupić stacjonarnie, czy też przez internet. Zadzwoń na numer 691 353 317 i dowiedz się więcej!

 

14 września, 2023

ASD Studio

Zobacz komentarze