Schody

Mikrocement ASDecorative - schody

Eleganckie, betonowe schody z mikrocementu są dzisiaj elementem pożądanym przez wielu projektantów wnętrz oraz inwestorów i właścicieli domów. Dzięki produktom ASDecorative, cienkowarstwowy beton dekoracyjny, znany też jako mikrobeton, beton cire, microtopping, czy też po prostu mikrocement, osiągnięcie takiego celu staje się proste.
Niemal każde schody można pokryć odpowiednią kombinacją warstw mikrocementu, która pozwoli uzyskać oczekiwany efekt monolitycznych, pozbawionych fug i spoin, schodów betonowych. Schody z mikrocementu poza wszystkimi odcieniami szarości, od niemal czystej bieli po czerń, mogą mieć praktycznie nieograniczoną kolorystykę z całej palety barw według wzornika RAL lub NCS dostępnych na zamówienie.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych odmian mikrocementów ASDecorative, nasze betonowe schody możemy wykonać w zróżnicowanej, dopasowanej do potrzeb i oczekiwań strukturze. Odpowiedni dobór odmian mikrocementu oraz okład i ilość poszczególnych warstw pozwala na uzyskanie idealnie gładkich, lekko strukturalnych a także o wyrazistej strukturze, powierzchni schodów. W efekcie mamy do dyspozycji niemal nieograniczoną ilość możliwych do uzyskania efektów końcowych. Dodatkowo przy zastosowaniu odpowiedniej kombinacji układu warstw mikrocementu, można uzyskać na brzegu każdego stopnia poprzeczny pasek o wyraźnej strukturze i właściwościach antypoślizgowych. Taki element schodów z mikrocementu można wykonać w dwóch wariantach, to znaczy w wersji wklęsłej lub wypukłej.

W przypadku gdy wykonywane są schody z mikrocementu na zewnątrz ważne jest aby ich konstrukcja była właściwie zaizolowana w sposób uniemożliwiający kapilarne podciąganie wilgoci z gruntu. Do wykonywania zewnętrznych schodów z mikrocementu w szczególności stosuje się mikrocement z grupy FAST charakteryzujący się praktycznie zerową nasiąkliwością, dzięki czemu jest on bardziej odporny na działanie wody. Mając do dyspozycji tak wiele możliwych wariantów do wykonania schodów z mikrocementu, ważne jest aby wcześniej dokładnie ustalić priorytety odnośnie ostatecznego ich wyglądu oraz walorów użytkowych.

Zobacz film instruktażowy

Więcej na temat możliwych do wykonania struktur i ich odmian znajduje się tutaj

Mikrocement ASDecorative z powodzeniem może być stosowany na ścianach w pomieszczeniach suchych tj. salonach, biurach, sypialniach, sklepach, klatkach schodowych itp. jak również po ich odpowiednim zabezpieczeniu w pomieszczeniach mokrych np. w łazienkach i kuchniach a także na zewnątrz budynków.

Kompletny układ dostępnych kombinacji warstw, ilustruje zamieszczona obok grafika.

Najczęściej polecany, oraz wybierany przez klientów wariant warstw nawierzchniowych na schody to 2 x MEDIUM lub 2 x RUSTIC .

W pewnych przypadkach może okazać się potrzebna, jako pierwsza, dodatkowo warstwa wykonana z ASDecorative ELASTIC + RESINA ELASTIC, jako warstwa wyrównująca lub zbrojąca z zatopioną siatką z włókna. Takie rozwiązanie bywa stosowane, jeśli zachodzi potrzeba reprofilacji schodów lub można je zastosować przy aplikacji mikrocementu na schodach pokrytych wcześniej płytkami.

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji