Schody

Mikrocement ASDecorative - schody

Eleganckie, betonowe schody są dzisiaj celem pożądania, przez wielu projektantów wnętrz oraz inwestorów i właścicieli domów. Dzięki produktom ASDecorative, cienkowarstwowy beton dekoracyjny, zwany też jako mikrobeton, beton cire, microtopping, czy też po prostu mikrocement, osiągnięcie takiego celu staje się proste.

Niemal każde schody można pokryć odpowiednią kombinacją warstw mikrocementu, która pozwoli uzyskać oczekiwany efekt monolitycznych, pozbawionych fug i spoin, schodów betonowych.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych odmian mikrocementów ASDecorative, nasze betonowe schody możemy wykonać w odpowiednim odcieniu szarości, od niemal czystej bieli, po czerń, oraz w zróżnicowanej, dopasowanej do potrzeb i oczekiwań strukturze. W efekcie mamy do dyspozycji niemal nieograniczoną ilość możliwych do uzyskania efektów końcowych.

 

Więcej na temat możliwych do wykonania struktur i ich odmian znajduje się tutaj

Mikrocement ASDecorative z powodzeniem może być stosowany na ścianach w pomieszczeniach suchych tj. salonach, biurach, sypialniach, sklepach, klatkach schodowych itp. jak również po ich odpowiednim zabezpieczeniu w pomieszczeniach mokrych np. w łazienkach i kuchniach a także na zewnątrz budynków.

Kompletny układ dostępnych kombinacji warstw, ilustruje zamieszczona obok grafika.

Najczęściej polecany, oraz wybierany przez klientów wariant warstw nawierzchniowych na schody to 2 x MEDIUM lub 2 x RUSTIC .

W pewnych przypadkach może okazać się potrzebna, jako pierwsza, dodatkowo warstwa wykonana z ASDecorative ELASTIC + RESINA ELASTIC, jako warstwa wyrównująca lub zbrojąca z zatopioną siatką z włókna. Takie rozwiązanie bywa stosowane, jeśli zachodzi potrzeba reprofilacji schodów lub można je zastosować przy aplikacji mikrocementu na schodach pokrytych wcześniej płytkami.

 

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji