Meble

Mikrocement ASDecorative - meble z betonu

Meble z betonu, to najnowszy trend w nowoczesnej stylistyce wystroju wnętrz. Niestety do tej pory dużym ograniczeniem dla tego typu rozwiązań była wysoka cena i duży ciężar elementów z betonu. Na szczęście, dzięki rozwojowi technologii w tej dziedzinie mamy dzisiaj do dyspozycji beton cienkowarstwowy,, którego waga nie przekracza 1,5 kg/m2.

Zastosowanie tego ultra cienkiego betonu architektonicznego, jako okładzinę do wykańczania elementów mebli rozwiązało wiele problemów, z którymi do tej pory borykali się wykonawcy i producenci.

Cienkowarstwowy beton dekoracyjny znany jako mikrocement, beton cire, microtopping, czy też mikrobeton, jest dzisiaj coraz częściej stosowany, jako wykończenie elementów mebli. Mikrocement ASDecorative jest nanoszony w ilości od 2 do 3 warstw bezpośrednio na płytę meblową.

Dostępne różne odmiany mikrocementu ASDecorative umożliwiają wykonanie betonowych okładzin mebli o zróżnicowanym stopniu gładkości, oraz o różnych strukturach i teksturach w wielu kolorach i odcieniach.

Zobacz film instruktażowy 1 

 

Zobacz film instruktażowy 2

Więcej na temat możliwych do wykonania struktur i ich odmian znajduje się tutaj

Grafika przedstawia najczęściej stosowane układy poszczególnych warstw całego systemu mikrocemetu ASDecorative dla okładzin meblowych. Dostępne różne odmiany mikrocementu ASDecorative umożliwiają wykonanie betonowych okładzin mebli o zróżnicowanym stopniu gładkości oraz o różnych strukturach i teksturach w wielu kolorach i odcieniach.
Mikrocement ASDecorative można aplikować praktycznie na wszystkiego rodzaju płyty meblowe, np. HDF, MDF, OSB.

Zobacz film

Najczęściej jednak aplikuje się go na laminowane płyty wiórowe. Laminat płyty stanowi o jej twardości, co korzystnie wpływa na późniejszą wytrzymałość mechaniczną i jest bardzo dobrym podłożem dla mikrocementu. Powierzchnię płyty należy lekko zmatowić grubym papierem ściernym, np. o gradacji „60”, odpylić, a następnie zagruntować rozcieńczonym w stosunku 1:1 gruntującym mostkiem sczepnym ASDecorative PRIMER C i zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Na tak przygotowaną powierzchnię aplikuje się 2-3 warstw wybranego rodzaju mikrocementu, a następnie szlifuje do uzyskania oczekiwanego efektu. Następnie wykonaną powierzchnię zamyka się wstępnie preparatem ASDecorative IMREGNAT, a po jej całkowitym wyschnięciu w zależności od sposobu użytkowania danej powierzchni meblowej dodatkowo zabezpiecza się odpowiednią ilością (1-4) warstw poliuretanu ASDecorative, np. SEALER AQUA dostępnego w macie lub półmacie.

Poza okładziną z betonu, dzięki szerokiej gamie produktów ASDecorative możemy pokrywać elementy mebli, także niezwykle efektownymi i dekoracyjnymi powłokami szlachetnych matali, takich jak aluminium, brąz, mosiądz, miedź, tlenek miedzi, a nawet rdza – stal kortenowska, corten. Więcej na temat powierzchni metalicznych znajduje się poniżej.

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji