FAQ

W tej sekcji znajdują się najczęsciej zadawane pytania przez klientów

Aby wybrać właściwy mikrocement oraz odpowiedni układ warstw najlepiej jest postępować według 4 następujących kroków :

Krok 1 : Określenie rodzaju powierzchni użytkowej

Dla ułatwienia określenia powierzchni użytkowej warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie. Proszę wybrać interesujący Państwo rodzaj powierzchni użytkowej z  zamieszczonej poniżej listy i klikając w wybrany link zapoznać się z informacjami na dany temat. Pod wybranym linkiem znajdują się również fotografie z przykładowymi realizacjami z danej kategorii.  :

Krok 2 : Wybranie rodzaju struktury mikrocementu

Po określeniu rodzaju powierzchni użytkowej należy wybrać rodzaj struktury końcowej w oparciu o informacje zdobyte w kroku 1 . Więcej informacji na temat poszczególnych struktur znajduje się poniżej :

Krok 3 : Wybranie kolorystyki

Możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone. W naszej ofercie znajdują się kolory podstawowe oraz kolory z całej palety RAL lub NCS .

Krok 4 : Obliczenie ilości potrzebnego materiału

Ostatnim krokiem jest określenie wielkości powierzchni jaka ma zostać wykonana . W oparciu o dane średnich zużyć poszczególnych komponentów możemy określić potrzebne ilości które będą niezbędne do wykonania danej aplikacji.

Zgromadzone w ten sposób dane wystarczy jedynie wpisać do dostępnego na naszej stronie kalkulatora i w ten sposób w ciągu kilkudziesięciu sekund możemy określić potrzebną ilość materiałów oraz szacunkowy ich koszt.

Zawsze też chętnie służymy pomocą i po otrzymaniu kompletu informacji pomożemy obliczyć potrzebne ilości materiałów. Wystarczy przesłać na adres  biuro@asdstudio.pl następujący zastaw informacji :

  • rodzaj powierzchni użytkowej
  • wybrany rodzaj struktury końcowej
  • wybrany kolor z oferowanej przez nas palety 
  • wielkość powierzchni do wykonania podanej w m2
  • przydatne też mogą okazać się informacje na temat rodzaju oraz stanu istniejącego podłoża np. nowa wylewka z miksokreta, tynk gipsowy, płyta meblowa laminowana , istniejąca okładzina z płytek ceramicznych itp.
  • jeśli to możliwe można również przesłać nam zdjęcia aktualnego stanu podłoża 

W przypadku wątpliwości lub dodatkowych pytań technicznych prosimy o kontakt na  biuro@asdstudio.pl

lub telefoniczny +48 691 353 317

 

Coraz więcej naszych klientów decyduje się na samodzielne wykonanie mikrocementu w swoim mieszkaniu, czy domu. Oczywiście wiele zależy od ogólnych predyspozycji i zdolności, a także podstawowego doświadczenia. Najważniejsze jest to, aby na początek nie zabierać się za bardzo duże aplikacje, oraz wymagające większego doświadczenia powierzchnie, do jakich należą, np. wnętrza kabin prysznicowych.

Sprawdzona w wielu przypadkach zasada, aby pierwszą małą aplikację wykonać w mało skomplikowanym i niezbyt wymagającym miejscu, np. garderoba, czy inne pomieszczenie gospodarcze, ściana w sypialni czy też elementy starych mebli sprawdza się znakomicie. Kupując w naszym sklepie niewielki zestaw mogą Państwo sprawdzić swoje możliwości.

Przed przystąpieniem do prac warto obejrzeć przygotowane przez nas filmy instruktażowe .

Oczywiście mogą Państwo liczyć również na naszą pomoc i porady, których udzielimy mailowo lub telefonicznie, w zależności od Państwa preferencji.  Dane kontaktowe.

Na tak postawione pytanie nie ma prostej odpowiedzi. W skład całkowitej ceny końcowej wchodzi koszt materiału, plus koszt robocizny. Koszt materiału zależy do rodzaju powierzchni użytkowej, np. podłoga, ściana, itp., oraz od wybranej struktury mikrocementu. W zależności od w/w czynników pełny koszt potrzebnych materiałów na 1m2 zaczyna się już od kwoty około 25,00 zł brutto, dla najprostszych zastosowań, skończywszy na kwocie około 130,00 zł brutto.

Dla ogólnej orientacji można przyjąć, że koszty materiałów układają się według schematu zamieszczonego poniżej.

Wartość mikrocementu, w zależności od rodzaju powierzchni użytkowych począwszy od najtańszych, do najdroższych:

- ściany suchych pomieszczeń (pokoje, biura , korytarze, salony , sklepy itp.)

- okładziny meblowe  (fronty , półki , blaty itp.)

- ściany pomieszczeń mokrych i zewnętrznych (kuchnie, łazienki, pomieszczenia gospodarcze)

- podłogi pomieszczeń suchych 

- schody

- podłogi pomieszczeń mokrych i na zewnątrz

- wnętrza kabin prysznicowych

Wartość mikrocementu, w zależności od rodzaju struktury począwszy od najtańszych, do najdroższych:

- FINO

- MEDIUM

- RUSTIC

- METALIC

Cena robocizny zależy natomiast od bardzo wielu czynników takich jak np.  stan i rodzaj istniejącego podłoża, wielkość wykonywanej powierzchni, rodzaj powierzchni użytkowej, rodzaj wybranej struktury mikrocementu itp.

Naszym klientom często pomagamy w kontakcie z wykonawcami pracującymi na terenie całej Polski. Wystarczy, że napiszą do nas Państwo na adres  biuro@asdstudio.pl z prośbą, o przesłanie kontaktów do wykonawców, oraz prześlą nam podstawowe informacje, takie jak:

- przybliżona lokalizacja / miejscowość

- wielkość i rodzaj powierzchni użytkowej

- aktualny stan powierzchni 

- wybrany rodzaj struktury mikrocementu, np. FINO , MEDIUM , RUSTIC , METALIC 

Wszystkie potrzebne informacje, instrukcja aplikacji oraz karty techniczne produktów znajdują się tutaj: instrukcja aplikacji

Zapraszamy również do obejrzenia naszych filmów instruktażowych dostępnych tutaj : filmy instruktażowe 

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu biuro@asdstudio.pl lub tel. +48 691353317

Oczywiście, składając zamówienie w naszym sklepie asdsklep.pl lub mailowo, mogą Państwo wybrać opcję odbioru własnego lub wysyłki kurierskiej. Firma kurierska odbiera od nas przesyłki codziennie od poniedziałku do czwartku, w godzinach między godziną 9.00, a 11.00. Przesyłki wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie lub po otrzymaniu potwierdzenia przelewu.