6 rzeczy , których nie wiedziałeś o mikrocemencie

alechatki 02 kw wm scaled

Mikrocement,  znany również jako mikrobeton oraz beton cire, to designerski produkt, który zdobywa coraz większą popularność. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Stanowi on bowiem alternatywę dla tradycyjnych sposobów wykańczania wnętrz, tym bardziej, że wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o mikrobetonie? Sprawdź!

Czym jest mikrobeton?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest mikrobeton. To powłoka przygotowana na bazie żywic oraz cementu, którą często stosuje się jako alternatywę dla betonu dekoracyjnego. Ale nie tylko. Stanowi ona świetne rozwiązanie dla wszystkich rodzajów pomieszczeń, w tym również i tych narażonych na wilgoć.

Mikrobeton – materiał przyjazny planecie

Zarówno sama technologia, jak i składniki wykorzystywane w produkcji mikrocementu, są przyjazne środowisku. Mikrobeton to materiał produkowany zgodnie z rygorystycznymi normami europejskimi . .

Mikrobeton – przyjazny dla alergików i zwierząt

Szukasz materiału wykończeniowego, który będzie wpisywał się w oczekiwania alergików? Jeśli tak, powinien Cię zainteresować właśnie mikrobeton. Jego gładka i zarazem łatwa w utrzymaniu czystości powierzchnia ułatwia usuwanie wszelkiego typu alergenów jak np. sierść i roztocza.

Mikrocement – materiał do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

Mikrocement to jeden z tych wyjątkowych materiałów, które można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dużym jego atutem jest bowiem odporność na kaprysy pogody, a co za tym idzie – na wahania temperatur. Warto jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju powierzchni użytkowej należy go odpowiednio aplikować oraz właściwie zabezpieczyć , dzięki czemu można zyskać niezwykle wytrzymałą powłokę, która z powodzeniem wytrzyma wiele jesieni i zim.

Beton cire – materiał ciepły w dotyku

Beton cire, bo tak również brzmi inna nazwa mikrobetonu jest – wbrew pozorom – przyjemny i ciepły w dotyku. Mikrocement doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowy co dodatkowo poprawia komfort użytkowania wykończonych nim podłóg.

Beton cire – walory wizualne

Stosując mikrocement możemy pochwalić się również niezwykłymi walorami wizualnymi. Jego możliwości bynajmniej nie kończą się na różnych odcieniach szarości. Jeśli chodzi o ten materiał, z powodzeniem można uzyskać praktycznie dowolną barwę, a do tego również – efekt metaliczny. Oczywiście do wyboru masz również klasyczny mikrocement, utrzymany w macie lub połysku. Ważne jest również to, że ów materiał pozwala uzyskać różnorodną  fakturę oraz teksturę. Możliwości  jest zatem tysiące!

Mikrobeton w ASDecorative

Zachwyciły Cię właściwości mikrobetonu? Chciałbyś wykorzystać go we własnym domu? Jeśli tak, nie mogłeś trafić lepiej. Jako dystrybutor produktów ASDecorative podpowiemy Ci, jakie produkty będą Ci potrzebne, pomorzeny obliczyć ich właściwą ilość oraz dostarczymy Ci instrukcję aplikacji tego materiału. Zadzwoń na numer 691 353 317 i opowiedz nam o swoich potrzebach, a z przyjemnością Ci pomożemy!

 

 

 

 

 

17 maja, 2023

ASD Studio

Zobacz komentarze