Mikrocement na ścianach klatki schodowej – czy to dobry pomysł?

Mikrocement na ścianach klatki schodowej

Nie wiesz, jak podkreślić charakter swojej klatki schodowej? Jeśli tak, być może zainteresuje Cię mikrocement. Dostępny jest on w szerokiej palecie barw, wyróżnia się maksymalną funkcjonalnością, a do tego zapewnia wspaniały efekt na ścianie. A to dopiero początek jego zalet! Pewne jest to, że jeżeli podoba Ci się efekt betonu, zdecydowanie warto rozważyć wybór mikrocementu, który ma doskonałe  parametry praktyczno-użytkowe. Dowiedz się więcej.

Mikrocement na industrialnej klatce schodowej

Mikrocement słynie z tego, że doskonale sprawdza się w industrialnych przestrzeniach. Poniższa realizacja jest najlepszym tego przykładem. Szara, niejednorodna struktura materiału przywodzi na myśl wnętrza dawnych fabryk. Dziś taki efekt kojarzy się jednak z luksusem i elegancją – aranżacje tego typu są charakterystyczne dla modnych loftów. Ważne jest również to, że odpowiednio zabezpieczony mikrocement nie traci swojego wyjątkowego wyglądu nawet w przypadku wielokrotnego dotykania go dłońmi – po prostu tego nie widać.

 

Mikrocement w duecie z drewnem

Mikrocement bardzo często pojawia się na klatkach schodowych w duecie z drewnem. O ile ten pierwszy materiał sprawia, że dana przestrzeń wyróżnia się wyjątkową aurą, o tyle samo drewno wprowadza do niej nutkę przytulności. Co więcej, oba te materiały świetnie komponują się z czernią, która pełni we wnętrzach funkcję kropki nad „i”, nadając im wyrazistego charakteru. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo podświetlić stopnie schodów i stworzyć na swojej klatce niepowtarzalny klimat. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych.

Mikrocement na scianach klatki schodowej 2

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z podobnej realizacji – w tym przypadku mikrocement łączy się z drewnem w nieco inny sposób, bo z wykonanymi z tego surowca drzwiami. Warto zwrócić uwagę, że w tym przypadku mikrocement jest nieco jaśniejszy.

Mikrocement na scianach klatki schodowej 3

Ten sam materiał został wykorzystany również na schodach a także ścianach korytarza – tu jeszcze bardziej uwidacznia się różnica między wspomnianymi odcieniami.

Mikrocement na scianach klatki schodowej 4

Mikrocement z geometrycznym zdobieniem

Mikrocement ma różne oblicza. Jeden z naszych klientów postanowił połączyć go z abstrakcyjną dekoracją na ścianie, wykonaną przy pomocy powłoki dekoracyjnej ASDecorative LASERUNEK-PATYNA. Jak widać, geometryczne, przecinające się ze sobą linie sprawiają, że trudno od takiej klatki schodowej oderwać wzrok!

Mikrocement na scianach klatki schodowej 5

Dlaczego warto wykorzystać mikrocement na klatce schodowej?

W dużej mierze powiedzieliśmy, dlaczego mikrocement to świetny materiał na klatkę schodową. Warto jednak te informacje podsumować i uzupełnić. Oto najważniejsze cechy tego materiału.

  • Odporność na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne – dzięki temu mikrocement dobrze sprawdzi się również na tych klatkach schodowych, do których dociera słońce.
  • Łatwa pielęgnacja – do wyczyszczenia takiej ściany wystarczy letnia woda z dodatkiem detergentu o neutralnym pH, a cala czynność nie zajmuje zbyt wiele czasu.
  • Piękny i elegancki efekt – tu chyba nie trzeba nic więcej dodawać, zdjęcia mówią same za siebie.
  • Szeroka paleta barw – szary mikrocement jest zdecydowanie najpopularniejszy, jednak to nie znaczy, że nie może być różowy lub niebieski. Co więcej, może być również matowy, a nawet połyskujący. Wszystkie ich rodzaje znajdziesz w naszym sklepie.

Mikrocement w ASDecorative

Chciałbyś, aby ściany Twojej klatki schodowej były pokryte mikrocementem? Jeśli tak, chętnie Ci w tym pomożemy. Obliczymy potrzebną  ilość materiału oraz dostarczymy Ci instrukcję dotyczącą jego aplikacji. Cena kompletu materiałów na 1 mkw takiej powierzchni (składający się z gruntu, mikrocementu, pigmentu, impregnatu) zaczyna się już od 30 zł brutto! Dodatkowo, aby zwiększyć stopień ochrony, można taką powierzchnię pokryć jedną warstwą lakieru poliuretanowego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Potrzebujesz porady? Zadzwoń do nas już dziś!

1 sierpnia, 2022

ASD Studio

Zobacz komentarze