Podłogi

Mikrocement ASDecorative - podłogi

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykończenie podłogi wykonuje się z betonu. Betonowa podłoga często ma industrialny charakter, ale nie tylko. W zależności od użytych materiałów oraz technik wykonania, taka posadzka z betonu może mieć wiele obliczy. Beton na podłodze doskonale prezentuje się we wnętrzach typu loft, ale również w klasycznych i nowoczesnych pomieszczeniach.

Doskonałą metodą na wykonanie takiej betonowej podłogi są materiały ASDecorative znane w branży posadzkarskiej, jako mikrocement, mikrobeton, beton cire, czy też microtopping. Ten cienkowarstwowy, zaledwie 2-3 mm grubości, beton dekoracyjny, doskonale nadaje się, jako warstwa wykończeniowa większości posadzek.

Sama aplikacja nie jest zbyt skomplikowana i coraz częściej poza wykwalifikowanymi ekipami po mikrocement ASDecorative sięgają sami inwestorzy wykonujący wiele prac przy budowie własnego domu lub wykończenia, czy remontu mieszkania, systemem gospodarczym.

 

Zobacz film instruktażowy

Więcej na temat możliwych do wykonania struktur i ich odmian znajduje się tutaj

Mikrocement ASDecorative można również aplikować bezpośrednio na stare i niemodne okładziny z płytek ceramicznych lub gresu, bez ich skuwania. Nietrudno sobie wyobrazić ile gruzu powstałoby podczas takiego skuwania, oraz jak po takim zabiegu wygląda podłoga. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele bałaganu, czasu i pieniędzy. Warto też wspomnieć o tym, że mikrocement ASDecorative doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, a wykończone nim posadzki są przyjazne i miłe w dotyku.

Dzięki bogatej ofercie produktów ASDecorative podłoga z mikrocementu może mieć różnorodną strukturę, teksturę i kolorystykę. Dzięki tym wszystkim zaletom posadzka wykonana w technologii mikrocementu może być łatwo dopasowana do potrzeb konkretnej realizacji i oczekiwań inwestora.

Grafika przedstawia najczęściej stosowane układy poszczególnych warstw całego systemu mikrocemetu ASDecorative dla podłóg w suchych pomieszczeniach.

Informacje na temat układu warstw dla podłóg w pomieszczeniach mokrych, znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji