Podłogi

Mikrocement ASDecorative - podłogi

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykończenie podłogi wykonuje się z betonu. Betonowa podłoga często ma industrialny charakter, ale nie tylko. W zależności od użytych materiałów oraz technik wykonania, taka posadzka z betonu może mieć wiele obliczy. Beton na podłodze doskonale prezentuje się we wnętrzach typu loft, ale również w klasycznych i nowoczesnych pomieszczeniach.

Doskonałą metodą na wykonanie takiej betonowej podłogi są materiały ASDecorative znane w branży posadzkarskiej, jako mikrocement, mikrobeton, beton cire, czy też microtopping. Ten cienkowarstwowy, zaledwie 2-3 mm grubości, beton dekoracyjny, doskonale nadaje się, jako warstwa wykończeniowa większości posadzek.

Sama aplikacja nie jest zbyt skomplikowana i coraz częściej poza wykwalifikowanymi ekipami po mikrocement ASDecorative sięgają sami inwestorzy wykonujący wiele prac przy budowie własnego domu lub wykończenia, czy remontu mieszkania, systemem gospodarczym.

Film instruktażowy : jak wykonać podłogę z mikrocementu

Więcej filmów instruktażowych : aplikacje mikrocementu

Więcej na temat możliwych do wykonania struktur i ich odmian znajduje się tutaj

Mikrocement ASDecorative można również aplikować bezpośrednio na stare i niemodne okładziny z płytek ceramicznych lub gresu, bez ich skuwania. Nietrudno sobie wyobrazić ile gruzu powstałoby podczas takiego skuwania, oraz jak po takim zabiegu wygląda podłoga. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele bałaganu, czasu i pieniędzy. Warto też wspomnieć o tym, że mikrocement ASDecorative doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, a wykończone nim posadzki są przyjazne i miłe w dotyku.

Dzięki bogatej ofercie produktów ASDecorative podłoga z mikrocementu może mieć różnorodną strukturę, teksturę i kolorystykę. Dzięki tym wszystkim zaletom posadzka wykonana w technologii mikrocementu może być łatwo dopasowana do potrzeb konkretnej realizacji i oczekiwań inwestora.

Grafika przedstawia najczęściej stosowane układy poszczególnych warstw całego systemu mikrocemetu ASDecorative dla podłóg w suchych pomieszczeniach.

Informacje na temat układu warstw dla podłóg w pomieszczeniach mokrych, znajduje się tutaj:

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy galerię przykładowych realizacji i inspiracji