Ściany z mikrocementu w łazienkach – o czym warto pamiętać?

ASDecorative łazienka 01a

Przeglądając różnego rodzaju katalogi, łatwo zauważyć, że mikrocement stanowi dziś najmodniejszy typ wykończenia łazienek. Nie dzieje się tak bez powodu: jego stylowy wygląd idzie w parze z walorami praktyczno-użytkowymi: łatwością aplikacji, łatwością utrzymania w czystości orazwodoodpornością . Co jeszcze warto wiedzieć, decydując się na cienkowarstwowy beton architektoniczny w łazience? Sprawdź.

Aplikacja mikrocementu w łazience

Mikrocement, ze względu na swoje genialne właściwości, z powodzeniem można stosować do wykończenia ścian pod prysznicem, jak również kabin oraz brodzików. Istnieje jednak kilka podstawowych różnic pomiędzy aplikacją mikrocementu w łazienkach oraz pomieszczeniach suchych.

Konieczność zabezpieczenia powierzchni poliuretanem

Aby zyskać odpowiednią ochronę przed częstym działaniem wody , należy pokryć beton achitektoniczny  odpowiednią ilością warstw żywicy poliuretanowej. . Dla powierzchni wykonanych z mikrocemetu typu Fast zazwyczaj stosuje się dwie warstwy powłoki z poliuretanu ASDecorative SEALER AQUA, a dla pozostałych typów mikrocementu w zależności od ich struktury oraz stopnia narażenia na działanie wody, najczęściej od trzech do czterech warstw.

Zwrócenie uwagi na ostateczną strukturę ścian

Warto pamiętać, że im gładsza powierzchnia ścian w łazience, tym lepiej – pozwoli to zachować większą szczelność, łatwiejsze spływanie wody po ścianach oraz zużycie mniejszej ilości poliuretanu. W związku z tym najczęściej wybieraną, końcową warstwąjest FINO FAST o bardzo gładkiej strukturze i niskiej nasiąkliwości nawet w stanie surowym.

Dobór odpowiedniej ilości warstw

Najczęściej aplikuje się mikrobeton na ścianach łazienki czterema warstwami – dwie to z reguły, po prostu, za mało aby dokładnie przykryć zgrubienia powstałe na wskutek przyklejenia do podłoża narożnych taśm do hydroizolacji . Najpierw nakłada się zatem dwie warstwy mikrobetonu podkładowego, a następnie – dwie warstwy nawierzchniowe. My najczęściej polecamy ich aplikację w następującej kolejności:

  • 1 warstwa gruntu PRIMER C;
  • 1 lub 2 warstwy mikrocementu podkładowego ELASTIC + RESINA lub BASE w której w razie potrzeby można dodatkowo zatopić siatkę z włókna szklanego.
  • 1-2 warstwy mikrocementu MEDIUM FAST
  • 1-2 warstwy mikrocementu FINO FAST
  • 1 warstwa powłoki zabezpieczającej IMPREGNAT;

2 warstwy powłoki poliuretanowej SEALER AQUA.

31 sierpnia, 2020

ASD Studio

Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *