Mikrocement w salonach piękności i zakładach fryzjerskich – jak wygląda? Czy się nadaje?

mikrocement w salonie pieknosci

Mikrocement posiada niejedno oblicze. Najlepszym dowodem na to są realizacje w salonach piękności oraz zakładach fryzjerskich. Okazuje, że ów materiał niezwykle uniwersalny i potrafi zapewnić zupełnie różny efekt w zależności od dobranych do niego dodatków, faktur oraz kolorów. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wiele możliwości on daje!

Mikrocement w białym salonie fryzjerskim

Mikrocement to materiał, który pozwala uzyskać niemal każdy kolor. W poniższej realizacji ma on barwę, ciepłej, alpejskiej bieli. Odcień ten idealnie zdaje egzamin we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, skandynawskich, ale też industrialnych czy prowansalskich.

W przypadku pewnej realizacji, której zdjęcie znajdziesz poniżej, biała podłoga została zestawiona m.in. z białymi ścianami. Z pewnością zapewnia to wrażenie czystości i sterylności, dlatego warto to wykorzystać np. w ekskluzywnym salonie fryzjerskim lub kosmetycznym, a także w gabinecie stomatologicznym, tak aby od pierwszego wejrzenia kojarzył się z najwyższymi standardami higieny.

mikrocement w salonie pieknosci 2

Podłoga z mikrocementu nie jest jednorodną w swej strukturze i kolorystyce powierzchnią. Na różnych jej fragmentach pojawiają się indywidualne i niepowtarzalne akcenty np. cieniowania lub delikatne  zmiany struktury. W związku z tymi cechami nawet jeśli doszłoby z czasem do drobnego uszkodzenia takiej powierzchni to jest ono zdecydowanie mniej widoczne niż na idelanie jednorodnej kolorystycznie płaszczyźnie, na której będzie widać każdą skazę z dużej odległości.

Szary mikrocement w zielonym salonie fryzjerskim

Podoba Ci się zestawienie bieli, szarości, czerni oraz zieleni? W takiej sytuacji przypadnie Ci do gustu poniższa realizacja. Jak widać, konfrontacja wspomnianych kolorów ze stylowymi meblami daje wrażenie profesjonalizmu. To kolejny dowód na to, że mikrocement świetnie spisuje się nie tylko w mieszkaniach, ale również w lokalach użytkowych.

mikrocement w salonie pieknosci 3

Łatwo sobie wyobrazić taki mikrocement również w nowoczesnym barbershopie. Z informacji które otrzymaliśmy od naszego klienta wynika że pomimo upływu kilku lat, podłogi z mikrocementu w salonie nadal mają się dobrze i jak na razie, poza codzienną pielęgnacją, nie wymagają żadnych zbiegów odnawiania.

Szary mikrocement w salonie piękności

Prowadzisz gabinet kosmetyczny? W poniższej realizacji udowadniamy, że z wykorzystaniem mikrocementu może on wyglądać bajecznie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających gładkiej i jednolitej powierzchni, która będzie pięknym tłem dla innych elementów wnętrza. Warto zaznaczyć, że mimo iż jest to materiał kojarzący się z surowymi aranżacjami, świetnie sprawdza się również w tych bardzo przytulnych. Przykład znajdziesz poniżej.mikrocement w salonie pieknosci 4

Szarości, róże, fiolety, czerń i biel – jak widać, to bardzo kobieca, a zarazem harmonijna paleta barw. Mimo że powyższe zdjęcie przedstawia gabinet ginekologiczny, podobne zestawienie kolorów świetnie sprawdziłoby się również w gabinetach medycyny estetycznej, a także wspomnianych już salonach fryzjerskich. Dzięki starannie dobranej kolorystyce oraz dodatkom miejsca tego typu zachwycają od pierwszego wejrzenia. Sprawiają również wrażenie, że lekarze i kosmetolodzy dbają  o każdy detal.

mikrocement w salonie pieknosci 5

Mikrocement w salonach fryzjerskich i gabinetach urody

Wszystkie powyższe realizacje zostały wykonane z wykorzystaniem mikrocementu ASDecorative. Jeśli chcesz uzyskać podobny efekt, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rodzaju materiału i jego barwy. Przygotujemy także odpowiednią do Twoich potrzeb ilość mikrocementu, a także doradzimy Ci, jak go aplikować. Jesteś zainteresowany/a? Jeśli tak, skontaktuj się z nami i zadzwoń na numer 691 353 317!

10 października, 2022

ASD Studio

Zobacz komentarze