Podgórski domek z posadzką i ścianami z mikrocementu.

mikrocement domek posadzka

Mikrocement w podgórskim domku? Czemu nie! Ten na pozór emanujący surowością materiał może stanowić świetną bazę dla kącika wypoczynkowego, usytuowanego  pośród przepięknych krajobrazów. Przykładem na to jest domek w małopolskich Słopnicach, który dla Pani Zofii i jej męża stanowi wyjątkową oazę relaksu. Zobacz, jak wspaniale współgra on z malowniczymi widokami i jak doskonale wpisuje się w taką kompozycję podłoga z mikrocementu w jednym z naturalnych kolorów w odcieniu beżu !

 

Nowoczesne wnętrze z ukłonem w stronę dawnych czasów

Pani Zofia wraz z mężem to kolejni nasi klienci, którzy samodzielnie wykonali swoją podłogę i ściany z mikrocementu. Tym razem realizacja miała miejsce w małym domku we wsi Słopnice, u stóp najwyższego wzniesienia Beskidu Wyspowego, góry Mogielicy. Domek jest stosunkowo mały, jednak stanowi dla Pani Zofii idealną, oazę odpoczynku, w której może ona – wraz ze swoją rodziną – odpoczywać od miejskiego zgiełku.

Prezentowana realizacja została wykonana w kwietniu, w czasach pandemii. Był to okres, w którym bardzo wielu z nas spędzało znacznie więcej czasu w swoich czterech kątach. Wielu Polaków zdecydowało się wówczas wyremontować swoje mieszkanie oraz obiekty, w których spędzali zwykle wakacje. Na odświeżenie wnętrza zdecydowali się również nasi klienci.

mikrocement domek posadzka sciany 2

Jak sama stwierdziła Pani Zofia, idea projektu polegała na tym, iż powierzchnia z mikrocementu miała być nowoczesna, a zarazem maksymalnie funkcjonalna. Jednocześnie założyli oni, że będzie ona wyglądała bardzo naturalnie, z lekkim ukłonem w stronę dawnych czasów, kiedy to w chatach na wsi zamiast podłóg były klepiska. W efekcie mikrocement znalazł się zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jeśli chodzi o podłogę, wyłożono tym materiałem w sumie 45 mkw (koszt kompletu materiałów wynosi tutaj 90 zł za 1mkw), natomiast w przypadku ścian – 14 mkw (koszt materiałów wyniósł       tutaj 34 zł za 1mkw). Zarówno na ścianie, jak i na podłodze znalazł się mikrocement w kolorze perłowego piasku, o strukturze MEDIUM. Kiedy klienci opowiedzieli nam o swoich potrzebach, obliczyliśmy, jaka ilość materiałów jest im potrzebna. Oprócz tego, otrzymali od nas szczegółową instrukcję oraz wsparcie techniczne podczas samego remontu.

mikrocement domek posadzka sciany 3

W całym domku       nowoczesność przeplata się z tradycją, a klasyczne kolory – z naturalnymi materiałami a podłoga z mikrocementu doskonale współgra z całością. Interesująca zabudowa kuchenna w ciekawy sposób łączy się z rustykalnymi krzesłami, które równie dobrze mogłyby się znaleźć w pachnącym szarlotką domku naszej babci. Wisienką na aranżacyjnym torcie jest oczywiście sam widok na zielone łąki oraz malownicze wzgórza. Stonowane kolory i proste formy mebli zostały

dobrane tak, aby nie odwracały od niego uwagi. Jest tak pięknie, że aż sami chcielibyśmy się tam znaleźć!

Mikrocement w ASDecorative

Szukasz wykończenia podłogi, które spełniałoby wszystkie Twoje wymagania? A może zastanawiasz się, w jaki sposób zaaranżować ścianę? W obu przypadkach doskonale spisze się mikrocement. Możesz go zastosować samodzielnie, jak i z pomocą doświadczonych wykonawców. Ważne, że efekt będzie fenomenalny! Jako profesjonalna firma chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiednich produktów i całego układu warstw oraz wyliczymy, jak dużo materiału potrzebujesz. Jednym słowem przygotujemy dla Ciebie kompleksową ofertę „szytą na miarę”. Skontaktuj się z nami już dziś!

25 marca, 2022

ASD Studio

Zobacz komentarze