Mikrocement a łazienka w stylu industrialnym – jak można to połączyć?

ASDecorative łazienka

Styl industrialny od kilku sezonów króluje w polskich mieszkaniach. Jego surowy, minimalistyczny  charakter doskonale sprawdza się w łazienkach. W aranżacjach tego typu świetnie spisuje się również mikrocement, który można zastosować na wiele różnych sposobów. Ważne jest to, że nie tylko wspaniale się prezentuje, ale i znakomicie nadaje się do tego typu pomieszczeń.

Styl industrialny inspiracje czerpie z fabryk, hal, magazynów. To, co zazwyczaj ukryte jest w pomieszczeniu, w tym przypadku jest eksponowane – dotyczy to przede wszystkim rur i instalacji. Mikrocement podkreśla dodatkowo surowość takiego wnętrza. Można go zastosować zarówno na ścianach, suficie i podłodze, jak i przy innych elementach wyposażenia łazienki –  ponieważ odpowiednio zabezpieczony mikrocement jest  wodoodporny.

Mikrocement w stylu industrialnym – paleta barw

W stylu industrialnym mikrocement przybiera wszystkie możliwe rodzaje szarości: począwszy od jasnych odcieni, poprzez popielate nuty, a skończywszy na antracycie lub też graficie. Różne jej odcienie można swobodnie ze sobą zestawiać. Czasem można też spotkać w loftach mikrocement utrzymany w kolorze klasycznej bieli. Chłodną paletę barw warto jednak ocieplić, najlepiej barwą wypalanej cegły, a następnie podkreślić wyrazisty charakter wnętrza czarnymi akcentami.

Łazienka w stylu industrialnym – ściany i podłogi z mikrocementu

Mikrocement doskonale wygląda na ścianach w industrialnej łazience. Istnieje jednak prosta zasada: im gładsze ściany z mikrobetonu są w tego typu pomieszczeniach, tym lepiej. Zapewnia to bowiem większą szczelność oraz łatwiejsze spływanie wody. Dlatego też można i warto zastosować mikrocement na ścianach, ale lepiej nie decydować się tutaj na porowatą  strukturę. Mikrocement na ścianie można połączyć np. z gresem na podłodze. Mikrobeton doskonale sprawdzi się jednak również i w przypadku posadzek. Warto wiedzieć, że jeśli zastosujemy go na podłoże, nie będziemy odczuwali zimna jak w przypadku tradycyjnego betonu – na tym, między innymi, polegają jego genialne właściwości.

Łazienka w stylu industrialnym – inne zastosowania mikrocementu

Mikrocement w łazience można wykorzystać również pod prysznicem, zarówno w klasycznych kabinach, jak i  prysznicach typu „walk-in”, z  odpływem liniowym. Są to, innymi słowy, przestrzenie prysznicowe o otwartych konstrukcjach, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. W tym przypadku mikrocement sprawi, że łazienka będzie bardziej higieniczna i łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Mikrocement świetnie komponuje się z drewnem i szkłem, a także czerwoną cegłą. Jeśli w pomieszczeniu pojawi się on w wersji matowej, warto dobrać do niego połyskującą armaturę – złotą lub chromowaną. Dobrze będzie on łączył się również z ceramiką, a więc białą, czarną, szarą lub grafitową umywalką (np. nablatową). Mikrobetonem pokrywa się niekiedy również same umywalki, które mogą być połączone z blatem bezspoinowo (bez łączeń i fug) lub potraktowane jako element całkiem niezależny. Mogą mieć one wykończenie matowe, połyskujące lub satynowe.

Mikrocement w stylu industrialnym występuje niekiedy również pod postacią półek. Z powodzeniem możesz go zaaplikować na ramę lustra, jak również na ościeżnicę czy same drzwi. Co więcej, można go zastosować również jako obudowę wanny. Wszystko to sprawi, że wnętrze będzie designerskie, a zarazem minimalistyczne.

20 kwietnia, 2021

ASD Studio

Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *