Betonowa łazienka, czyli jeden z największych trendów aranżacyjnych

wpis

Betonowa łazienka to jeden z największych hitów aranżacyjnych. Jej prostota i surowy wygląd są dziś synonimem klasy i stylu. Beton pięknie eksponuje poszczególne elementy armatury, lustro i meble, jednocześnie nie przytłaczając pomieszczenia swoim wyglądem. Ze względu na to, że potocznie mikrocement oraz powierzchnie z niego wykonane określa się mianem „betonu”, również i my tak nazywamy go w owym artykule.

Beton w modzie – styl industrialny, skandynawski i rustykalny

Jeszcze do niedawna betonowa ściana kojarzyła się głównie z niewykończoną powierzchnią. Moda zrobiła jednak zwrot o 180 stopni i dziś betonowe wykończenie kojarzy się głównie z luksusem. Daje ciekawy i naturalny efekt estetyczny oraz idealnie wpisuje się w wiele stylów aranżacyjnych, m.in. industrialny, skandynawski, rustykalny czy też glamour. To wszystko sprawia, że coraz więcej projektantów, designerów oraz inwestorów stawia go na równi z marmurem.

Masz już dość kafli w łazience? Jeśli tak, łazienka betonowa idealnie wpisze się w Twój gust. Brak fug wizualnie powiększy pomieszczenie, a jednocześnie wprowadzi do niego harmonię i równowagę. Ważne jest też to, że możesz betonową łazienkę zaaranżować w praktycznie każdym kolorze, a nie tylko w klasycznych szarościach, choć ta barwa występuje najczęściej. Co więcej, powierzchnia ścian może posiadać lekką lub wyraźną strukturę, albo może być całkowicie gładka – wszystko zależy tu od Twoich upodobań.

Zalety mikrocementu w łazience – wodoodporność i brak fug

Wprowadzając mikrocement  do łazienki z powodzeniem można nim wykończyć wszystkie ściany i podłogi również wewnątrz kabiny prysznica, ale także może zostać użyty do wykończenia powierzchni mebli np. blatów, półek czy też drzwi szafek. Takie rozwiązanie eliminuje problem niemodnych i niechcianych już dzisiaj fug. Odpowiednio wykonany i zabezpieczony mikrocement jest całkowicie odporny na działanie wody, dlatego z powodzeniem można go wykorzystać nawet do oblicowania umywalki zintegrowanej z blatem, wykonanej z odpowiednich wodoodpornych materiałów.  Mikrocement w łazience zabezpiecza się specjalną powierzchnią dwuskładnikowego lakieru na bazie żywic poliuretanowych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, powierzchnie wykonane z mikrocementu  będą służyły długi czas ciesząc ich użytkowników. Jeśli wokół samej kabiny lub wanny chcemy utworzyć powierzchnię antypoślizgową, to również możesz to zrobić właśnie przy pomocy mikrocementu stosując odpowiednie, w zależności do oczekiwanych efektów struktury powierzchni.

27 maja, 2020

ASD Studio

Zobacz komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *