Mikrocement Rustic

Mikrocement Rustic

Produkt ASDecorative RUSTIC, to cienkowarstwowy beton dekoracyjny znany również pod nazwami mikrobeton, beton cire, a najczęściej nazywany mikrocementem.

Mikrocement ASDecorative RUSTIC, to idealne rozwiązanie dla lubiących wyraziste struktury, o szlachetnym charakterze, bo właśnie takie powierzchnie uzyskuje się przy użyciu tego mikrocementu. W zależności od sposobu aplikacji oraz stopnia wyszlifowania, powierzchnie wykonane z mikrocementu o strukturze rustic, mogą swym wyglądem przypominać takie materiały, jak kamień, modny spiek, czy też szlifowany beton.

Dzięki występującym wżerom w strukturze rustic, możemy uzyskać dodatkowy i ciekawy efekt dekoracyjny w postaci osadzonych w nich drobinek o złotej lub srebrnej barwie. Taki efekt możemy uzyskać nanosząc na gotową powierzchnię, przed jej ostatecznym zamknięciem ASDecorative LASERUNEK – PATYNA, a następnie przecierając go na mokro lub sucho, tak, aby został jedynie w zagłębieniach i wżerach.

Tego typu struktura doskonale sprawdza się na powierzchniach schodów, podłóg, ścian, parapetów, a także elementów mebli. Mikrocement ASDecorative RUSTIC można aplikować na jeszcze wilgotne warstwy poprzednie, dzięki czemu będziemy w stanie wykonać powierzchnię gładką w dotyku, ale z widoczną strukturą i z delikatnymi wżerami lub na całkowicie wyschniętą warstwę poprzedzającą dla uzyskania powierzchni wyraźnie strukturalnej, o właściwościach antypoślizgowych.

Dla okładzin ściennych i meblowych najczęściej nanosi się dwie warstwy ASDecorative RUSTIC bezpośrednio na zagruntowane podłoże, przy pomocy gruntu – mostka sczepnego ASDecorative PRIMER C, rozcieńczonego z wodą w stosunku 1:1.

Dla podłóg oraz schodów zaleca się wcześniej wykonać dwie warstwy podkładowe z mikrocementu ASDecorative BASE lub ASDecorative BASE EX. Całkowicie wyschnięta i związana powierzchnia z mikrocementu ASDecorative RUSTIC, jest niezwykle twarda i dlatego należy zwrócić uwagę, aby nałożyć ją równo i starannie, gdyż zeszlifowanie nierówności będzie trudne i pracochłonne. Do szlifowania struktury rustic można używać papieru o gradacji od 60 do 150, w zależności od potrzeb i oczekiwanego efektu.

Po uzyskaniu zamierzonego efektu końcowego, wykonaną powierzchnię nasączamy wstępnie produktem ASDecorative IMPREGNAT (1-3 warstwy), a następnie, w zależności od sposobu użytkowania danej powierzchni doszczelniamy odpowiednią ilością warstw ochronnych (zazwyczaj 1-4), najczęściej z dwuskładnikowej żywicy poliuretanowej ASDecorative SEALER AQUA w wersji matowej lub półmatowej.

Wykonując aplikację o strukturze rustic, należy pamiętać, że jej pełne uszczelnienie, szczególnie w strefach narażonych na okresowe lub stałe działanie wody będzie wymagało większej ilości warstw zamykających oraz dużej staranności i dokładności przy ich wykonaniu.